Boarding

Uchwyt drabinki
Od 24,95 zł
Drabina linowa
Od 149,95 zł
Stopień teakowy
274,95 zł
Compass »DeLuxe« teleskopowa drabinka dziobowa
Od 1 099,95 zł
Stopień drewniany
Od 99,95 zł
Stopien teakowy
199,95 zł
769,95 zł
Żurawiki Compass
Od 1 099,95 zł
-13%
Teleskopowa drabina kąpielowa
Od 1 399,95 zł 1 599,95 zł
Drabinka kąpielowa
Od 349,95 zł
Uchwyt
Od 219,95 zł
-18%
Drabina dziobowa
Od 719,95 zł 879,95 zł
Platforma teakowa
Od 989,95 zł

Stabilna i szybko używalna drabina wejściowa to ważny wkład w bezpieczeństwo na pokładzie. Jeśli osoba wpadła do wody, drabina może być najlepszym i najszybszym sposobem na jej powrót na pokład. Dla łodzi pływających po wodach południowych, takich jak Morze Śródziemne, solidna drabinka do pływania jest absolutną koniecznością. Jeśli chcesz popływać, musisz umieć bezpiecznie opuścić łódź, a przede wszystkim wrócić na pokład - zwłaszcza jeśli łódź kołysze się na morzu. Łódź z wysoką wolną burtą lub platformą kąpielową nie może tego zrobić bez solidnej drabiny, która sięga poniżej linii wodnej.

W szczególności składane platformy kąpielowe w nowoczesnych konstrukcjach jachtów są często wyższe od poziomu wody i długość drabinki kąpielowej powinna być odpowiednio zaprojektowana. Pierwszy stopień powinien znajdować się na tyle głęboko pod wodą, że można odepchnąć się nogami i nie trzeba podciągać się rękami. Teleskopowe drabinki kąpielowe i drabinki składane sprawdziły się na lustrach i platformach kąpielowych jachtów. Drabina składana często posiada schowek zintegrowany z tylną konstrukcją. System teleskopowy ma tę zaletę, że drabinkę można złożyć jeszcze bardziej na płasko i zamontować na podeście kąpielowym lub pod nim. Niezależnie od tego, czy drabina składana czy teleskopowa, mechanizm i materiał muszą wytrzymać obciążenie cięższych osób.

Wysokiej jakości stal nierdzewna jest materiałem z wyboru. Jest odporny na działanie wody morskiej i wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Mocowanie drabin, czy to na pokładzie, na rufie, czy na pomoście kąpielowym, musi być równie solidne i odporne. Przy obciążeniu drabinki kąpielowej podczas montażu występują nie tylko siły ściskające, ale również duże siły rozciągające i ścinające. Starannie przykręcony i uszczelniony wspornik z płytą bazową zapobiega wyrwaniu pokładu laminatowego lub teakowego.

Drabinki przenośne do mniejszych i płytszych łodzi wykonane są zazwyczaj z odpornego na wodę morską anodowanego aluminium. Są bardzo lekkie i zazwyczaj po prostu zawiesza się je nad pokładem. Regulowane rozpórki w kierunku kadłuba zapewniają pionową pozycję. Praktyczne są zmienne drabinki kąpielowe, które mogą być również używane w porcie jako drabinki dziobowe. Niski mostek jest trudno dostępny z dziobu bez drabinki dziobowej lub drabinki kąpielowej na burcie. Kiedy psy są na rejsie, zwykle jest tylko klasyczny trap jako połączenie z brzegiem. Przejścia są dostępne w różnych wersjach, wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium i GRP. Akcesoria takie jak poręcz sprawiają, że spacer po lądzie jest jeszcze bardziej komfortowy i bezpieczny. Wielu markowych producentów drabinek kąpielowych i trapów oferuje również żurawiki do łodzi dmuchanych na większych jachtach oraz odpowiednie akcesoria.

Schody drabinki pływackiej są najczęstszą przyczyną urazów. Znalezienie się na śliskiej rurce ze stali nierdzewnej z mokrymi stopami to balansowanie, które może zepsuć pływanie. Bezpieczne stopnie wykonane są z antypoślizgowego tworzywa lub drewna tekowego, wyprofilowane i odpowiednio szerokie dla stopy.

Łodzie gumowe zasadniczo nie nadają się do stałego mocowania drabinek kąpielowych. Jeśli chcesz popływać, znacznie łatwiej jest wrócić do łodzi za pomocą tradycyjnej drabinki linowej. Ale małe składane drabinki linowe z drewnianymi stopniami są również doskonałym zakupem do szybkiego użycia w nagłych przypadkach na każdej łodzi.

Ostatnio oglądane produkty