Boje kotwiczne

Kotwice przewodnik

Jeśli chodzi o bezpieczne utrzymanie łodzi na miejscu, wybór odpowiedniego rodzaju kotwicy ma ogromne znaczenie. W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego o różnych typach kotwic i uzyskasz pomocne zalecenia dotyczące wyboru.

Dowiedz się więcej

Pokaż innym skiperom w porcie, gdzie jest Twoja kotwica za pomocą boi kotwicznej. W kolorze żółtym lub czerwonym nasze boje są bardzo widoczne. Jeśli nurkujesz, powinieneś mieć na pokładzie boję znacznikową. Może być nadmuchiwany lub samoczynnie zwijany i sygnalizuje Twoją lokalizację pod wodą. Z pomocą boi cumowniczej można również zakotwiczyć jacht w osłoniętych zatokach.

Boje dmuchane, samozaciskowe i elektroniczne do łodzi

Odkryj w naszym wyborze boje cumownicze do nadmuchiwania lub z mechanizmem zwijania. Jeśli boja cumownicza jest samozaciągająca się (np. z 15- lub 20-metrową linką), zawsze będzie znajdowała się dokładnie nad kotwicą. Jeśli boja jest nadmuchiwana, okazuje się, że zajmuje szczególnie mało miejsca podczas transportu. Elektroniczna boja cumownicza sama wciąga się na głębokość. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem nadajnika umieszczonego w haku łodzi. Dzięki temu połączeniu jesteś w stanie samodzielnie podnosić i opuszczać boję.

Ostatnio oglądane produkty