Wiosła

Paddle są ważne dla przemieszczania nadmuchiwanych łodzi, kajaków & co. szybko i łatwo. Oprócz odpowiedniej techniki wiosłowania szczególnie ważny jest solidny materiał. Oferujemy również wiosła o wysokim komforcie chwytu.

Kupując nadmuchiwane wiosło do łodzi lub wiosło do kajaka, należy dopasować wybór do terenu. Do nadmuchiwanej łodzi, która gładko sunie po rzece, potrzebna jest większa moc, a więc nadmuchiwane wiosło z dużym ostrzem.

Do spływu białą wodą z mniejszym wiosłem, naturalny wir wodny transportuje Cię do przodu. Jako wiosło kajakowe nadaje się wiosło, które zanurzamy na przemian w wodzie - najpierw w lewo, potem w prawo. To pomoże Ci szybko ruszyć do przodu. Jeśli siedzisz z tyłu nadmuchiwanej łodzi, sterujesz nią. Najlepiej sprawdza się to w przypadku wiosła stojącego.

Utrzymaj wiosło pionowo w wodzie i obróć łopatkę w pożądanym kierunku. Aby zrobić postępy z kajakiem lub smoczą łodzią, odpowiednim modelem jest również stand-up paddle. Można też kupić eleganckie drewniane wiosło z krzyżowo laminowaną końcówką łopatki lub wiosło aluminiowe. Wiosło aluminiowe jest nieco lżejsze od drewnianego i bardzo wytrzymałe. Obie wersje dostępne są jako wiosła stojące z praktycznym uchwytem. Upewnij się, że masz oszczędzające miejsce zapasowe wiosło na wypadek, gdybyś je zgubił!

Ostatnio oglądane produkty