Łańcuchy

Kotwice przewodnik

Jeśli chodzi o bezpieczne utrzymanie łodzi na miejscu, wybór odpowiedniego rodzaju kotwicy ma ogromne znaczenie. W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego o różnych typach kotwic i uzyskasz pomocne zalecenia dotyczące wyboru.

Dowiedz się więcej

To jak bezpiecznie Twoja łódź leży w porcie zależy nie tylko od poziomu wody, ale przede wszystkim od łańcucha kotwicznego. Dlatego przy wyborze sprzętu kotwiczącego zwróciliśmy uwagę na wysoką jakość. Każdy łańcuch kotwiczny jest produkowany zgodnie z normą, co oznacza norma ISO i specyfikacja DIN.

Łańcuch kotwiczny ze stali nierdzewnej - odporny na wodę morską i rdzę

Świeża woda z zanieczyszczeniami i sama słona woda mają szkodliwy wpływ na wiele materiałów. Łańcuchy kotwiczne wykonane ze stali nierdzewnej są niewrażliwe na te emisje, a także na rdzę. Nie są one zbyt wymagające pod względem utrzymania. Z kolei ocynkowane łańcuchy kotwiczne należy regularnie płukać w słodkiej wodzie, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Ostatecznie jednak główną rolę odgrywa tu wykonanie. Im wyższa jakość cynkowania, tym dłuższa żywotność łańcucha kotwicznego.

Kotwica - cenne dodatki

Łańcuch, chustka kotwiczna i kotwica to podstawowe wyposażenie uprzęży kotwicznej. Dla praktycznej, łatwej obsługi zalecamy dodanie do podstawowej uprzęży kotwiczącej. Zalecane są pazury, szekla łańcuchowa lub stoper łańcuchowy. Podobnie jest w tym przypadku: trwała, solidna jakość się opłaca.

Ostatnio oglądane produkty