Pokrowce na odbijacze

Top-Seller
Pokrowiec na odbijacze
Od 99,95 zł

Odbijacze do łodzi

Czy chciałbyś zoptymalizować swoje stałe miejsce do cumowania łodzi za pomocą kilku wskazówek i sztuczek? Pokażemy Ci, jakie opcje są dostępne i jak można optymalnie wykorzystać odbijacze do łodzi.

Dowiedz się więcej
Pokrowiec na odbijacze
Od 99,95 zł

Skarpetka na błotniki to tekstylna osłona na błotniki ma działanie amortyzujące podczas cumowania w porcie. Służy ona do bezpiecznego zabezpieczenia burty statku przed różnymi szkodliwymi czynnikami. W przypadku błotników cylindrycznych długich i kulistych, a także tzw. multifenderów - dla każdego typu błotnika istnieją odpowiednie skarpety błotnika lub odpowiednia osłona z funkcją ochronną.

Funkcje pokrowców na błotniki do łodzi

Czy to skarpety na błotniki czy pończochy na błotniki - wysokiej jakości osłona na błotniki zawsze spełnia ten sam cel: zapobiega pojawianiu się śladów zużycia na błotnikach, a tym samym na kadłubie łodzi. Osłony odbojnic są dostępne w rozmiarze uniwersalnym lub w rozmiarach indywidualnych dla wszystkich typów odbojnic, niezawodnie chroniąc burtę statku przed zarysowaniami, zużyciem i śladami tarcia spowodowanymi przez same odbojnice. Ponadto tuleje odbojowe zapobiegają niepożądanym irytującym dźwiękom, gdy odbojnice skrzypią o gumowe pasy ocierające burtę statku. Ponadto osłona błotnika chroni przed bezpośrednim działaniem promieniowania UV na materiał błotnika, ponieważ w przeciwnym razie plastyfikatory rozpuściłyby się z PVC. Dodatkowo atrakcyjne skarpety błotników poprawiają wizualny wygląd łodzi.

Skarpetki Fender i ich cechy jakościowe

Aby zapobiec otarciom na boku łodzi, gdy błotnik się porusza, pokrowiec wykonany jest z wytrzymałego, elastycznego materiału odpornego na kolor i promieniowanie UV. Tylko z tego wysokiej jakości materiału jego żywotność sięga ponad 7.500 godzin, z czego 3.500 pod wodą. Jakość tkaniny to miękki, rozciągliwy i zmywalny poliakryl - niezniszczalna tkanina pętelkowa - ale często także jersey, frotte lub welur. Skarpety Fender dostępne są najczęściej w kolorze granatowym, bordowym, czarnym i antracytowym, z logo/letteringiem lub bez. Aplikacja jest prosta, bo nakładkę na błotnik naciąga się jak skarpetę. Skarpety odbojowe muszą być regularnie czyszczone, ponieważ zanieczyszczenia w skarpecie powstające podczas śluzowania i poślizgu inaczej ocierają się o burtę statku. Łatwo jest też zdjąć i umyć osłonę błotnika. Doświadczenie pokazuje, że zakup skarpetek na błotniki jest opłacalny i przydatny.

.

Ostatnio oglądane produkty