Kajaki

Top-Seller
-14%
Zestaw kajakowy Compass
Od 659,95 zł 769,95 zł
-18%
Caravelle / Super Caravelle
Od 899,95 zł 1 099,95 zł
-18%
Caravelle / Super Caravelle
Od 899,95 zł 1 099,95 zł
-14%
Zestaw kajakowy Compass
Od 659,95 zł 769,95 zł

Zakres metod budowy kajaków jest ściśle związany z ich możliwymi zastosowaniami. Kupując na przykład kajak, można wybierać między wersją rodzinną a sportową. Na dłuższe wycieczki dobrym wyborem jest kajak kanadyjski, na sportowe wyprawy, ewentualnie także na białą wodę, kajak. Kanadyjki są otwarte u góry, natomiast kajaki zazwyczaj mają nad otworem osłonę chroniącą przed wodą, a w węższej łodzi nogi są wyciągnięte do przodu. Te dwa typy łodzi różnią się także jeśli chodzi o wiosła: W kajaku zazwyczaj używa się wiosła, natomiast w kajaku można napędzać się do przodu za pomocą podwójnego wiosła. Słowo canoe jest ogólnym określeniem obu typów łodzi, które występują jako jedno- lub dwuosobowe.

Ktokolwiek zdecyduje się na zakup kajaka online może często zaoszczędzić. Zawsze ważne jest, aby łódź była doskonałej jakości, niezależnie od tego, czy jest to model dmuchany czy stacjonarny. Często osoby początkujące i zaczynające przygodę z kajakarstwem decydują się na krótkie, bulwarowe kajaki rekreacyjne. Jednak techniki wiosłowania i manewrowania są bardzo ograniczone i zaawansowany paddler szybko domaga się bardziej zaawansowanej łodzi. Modele o wąskiej budowie nadają się szczególnie na wędrówkę wzdłuż wybrzeża.

Kajak morski ma szczególnie dobre właściwości biegowe i zapewnia dużą stabilność w profilu toru. Aby w pełni wykorzystać te zalety, należy odbyć wiele szkoleń i zdobyć doświadczenie. Do podstawowego wyposażenia powinna należeć pompa zęzowa i silnik elektryczny, ten ostatni zastępujący układ kierowniczy. Materiałem najczęściej używanym do produkcji tych kajaków jest UV-stabilny polietylen (PE). Kajaki turystyczne, inaczej używane na dużych jeziorach i rzekach, a więc wodach spokojnych, przeznaczone są również do wędrówek przybrzeżnych po zatokach morskich. Mają one zazwyczaj do 4,50 m długości.

Kajak dmuchany z kolei idealnie nadaje się na wycieczki i wyprawy z rodziną. Dzięki niewielkim rozmiarom opakowania można go łatwo schować w pojeździe, podczas gdy wszystkie inne modele muszą być przewożone na bagażniku dachowym. Łodzie te są bardzo stabilne i bezpieczne dzięki nadmuchiwanej podłodze z PCV lub podłodze z osobnym zaworem. Pozostałe cięższe łodzie wykonane są zazwyczaj z PE lub włókna szklanego. Polietylen jest znacznie bardziej stabilny i takie kajaki wytrzymują nawet gwałtowne przyziemienia bez uszkodzeń.

Ostatnio oglądane produkty